Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi na stałe wpisał się w kalendarz imprez  naszej szkoły. W tym roku uczniowie klas młodszych mieli możliwość spotkania się z ,,Panią Ziemią”, która na tę okazję przystroiła się w elegancką suknię i kapelusz.  Niestety, zaskoczyła dzieci swoją  zatroskaną i zmartwioną miną. Gospodarze szybko znaleźli sposób na  rozweselenie swojego gościa. Wszystkie klasy wzięły udział w grze planszowej pt. ,,Wyścig o uśmiech Pani Ziemi”, której finałem było ozdobienie  twarzy Ziemi promiennym uśmiechem. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ na swojej drodze gracze napotykali mnóstwo przeszkód. Ale jak to bywa w grze, przy dużej dawce szczęścia, cel został osiągnięty. Udało się to klasie II B, której graczem był Wojtek Rycharski. Na koniec zmagań, wszystkie klasy otrzymały dyplom ,,Przyjaciela Ziemi” oraz  dodatkowe zadanie do wykonania w klasie, a mianowicie zobrazowanie plakatu pod hasłem ,,Dzień Ziemi. Dbamy o środowisko”.  Plakaty umieszczone zostały na korytarzu szkolnym jako dowód ekologicznego trybu życia naszych podopiecznych.

Kolejnym punktem programu był konkurs przygotowany przez Panią  Ewę Jęczarek – Dzikowską i  Panią Katarzynę Bielicką na najładniejszy ekologiczny strój. Trzeba przyznać, że wszystkie stroje wzbudziły zainteresowanie i  podziw, a pomysłowość i kreatywność dzieci została nagrodzona ogromnymi brawami oraz nagrodami.  Jury przyznało:
I  miejsce – Szymonowi Drzewoszewskiemu z kl. I A   na równi z  Olą Tomaszewską z kl. II B
II miejsce – Patrycji Karczewskiej z kl. II B  oraz Nadii Karczewskiej z kl. I B
III miejsce – Stanisławowi Adamskiemu z kl. I A
Wyróżnienia otrzymali: Antoni Żurawski z kl. II A i Maja Majchrzak z kl. I B.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Tak spędzony czas świadczy o dużej wrażliwości naszych uczniów, odpowiedzialności za stan środowiska w którym żyjemy oraz o potrzebie życia w zgodzie z przyrodą.

Opiekun koła ekologicznego  ,,Mali Ekolodzy” Beata Świerczewska

Może Ci się również spodoba