Festyn Rodzinny

W dniu 3 czerwca br. na placu znajdującym się na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gozdowie, odbył się kolejny już Festyn Rodzinny. Zgromadzeni młodsi i starsi uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły wraz z członkami rodzin mogli korzystać z licznych atrakcji, przygotowanych przez Dyrekcję, Radę Rodziców, nauczycieli i obsługę naszej placówki. Impreza rozpoczęła się od pokazu lotu gołębi, zorganizowanego przez hodowców. Kolejnymi atrakcjami były mecze piłki nożnej dla klas I-III, rozgrywane pod bacznym okiem sędziego w osobie p. Piotra Lemanowicza. Amatorzy mocnych wrażeń mogli skorzystać ze stoiska z symulatorem ruchu, oferowanego przez przedstawiciela policji. Mogli również zwiedzić wozy strażackie, które udostępniła straż pożarna.

Nie zabrakło też niespodzianki ze strony Rady Pedagogicznej i pracowników naszej szkoły, jaką w tym roku była inscenizacja wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. W rolę rzepki wcieliła się sama pani dyrektor Lidia Malinowska. Przedstawienie spotkało się z dużym aplauzem młodszej i starszej publiczności i wywołało gromkie brawa.

Wprawieni tym wydarzeniem w dobry humor bohaterowie tego dnia, czyli dzieci i młodzież mogli korzystać bezpłatnie z dmuchanych zjeżdżalni, atrakcji wodnych i trampolin, które zasponsorowała Rada Rodziców. Każda z klas szkoły podstawowej została poczęstowana lodami. Wszyscy uczestnicy festynu mogli delektować się za symboliczne kwoty przepysznymi wypiekami, które były dziełem mam naszych uczniów. Nie mogli narzekać również amatorzy waty cukrowej, gofrów, grilla, zapiekanek, lodów oraz kawy i herbaty.  Wszystkie smakołyki były bowiem dostępne na stoiskach, obsługiwanych przez rodziców.

W tym roku festyn został wzbogacony przez promocję zdrowego żywienia w ramach realizowanego przez szkołę programu „Szkoła promująca zdrowie”. Delektowaliśmy się koktajlami z różnych owoców i warzyw, owocowymi szaszłykami i innymi zdrowymi przekąskami. W ramach działań i podsumowania programów profilaktycznych pani pedagog prowadziła ankietę oraz na stoisku skomponowanym z plakatów autorstwa naszych uczniów, można było rozwiązywać prozdrowotne krzyżówki. Obydwa stoiska obsługiwane były przez nauczycieli naszej placówki. Pogoda i humory zebranych na festynie dopisywały. Uczestnicy pikniku miło spędzili to piątkowe popołudnie.

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i do zobaczenia za rok!

Joanna Wadowska

Może Ci się również spodoba