Powiatowy etap Turnieju BRD

Sprawozdanie z  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych – etap powiatowy

W dniu 22.04.2022 r. w Szkole Podstawowej im Marii Konopnickiej w Gozdowie odbyły się eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych – etap powiatowy.
Celem Turnieju było popularyzowanie przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie umiejętności praktycznych jazdy rowerem.

W turnieju uczestniczyło 5 szkół podstawowych: z Bożewa, Rościszewa, Gójska, Lelic oraz Gozdowa. Szkoły reprezentowane były przez czteroosobowe drużyny – szkoły podstawowe w grupie I roczniki 2010  i trzyosobowe drużyny – szkoły podstawowe grupa II rocznik 2009.
W sumie udział brało 26 uczniów.
Na początku turnieju Gospodarz Pani Dyrektor Lidia Malinowska serdecznie powitała wszystkich obecnych a mianowicie: Pana Andrzeja Cześnika Starostę Powiatu Sierpeckiego, Pana Dariusza Kalkowskiego Wójta Gminy Gozdowo, Panią Bogusławę Lewandowską Naczelnika Wydziału Oświaty i Zdrowia starostwa Powiatowego w Sierpcu, Pana Przemysława Bukowskiego – młodszego aspiranta wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Policji w Sierpcu oraz Pana Bartosza Podlasiaka – młodszego aspiranta  Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Policji w Sierpcu. Powitano także opiekunów ze szkół podstawowych: Panią Annę Bednarską z Gójska, Panią Mariolę Ciesińską z Rościszewa, Panią Sylwię Ręczkowską z Bożewa, Panią Annę Mańkowską z Lelic i Panią Małgorzatę Garkowską z Gozdowa.
Następnie głos zabrała Pani Naczelnik Bogusława Lewandowska, życząc wszystkim uczniom powodzenia podczas turnieju. Z kolei Pan Wójt starał się pocieszyć i rozweselić uczniów,  nie szczędził również słów otuchy mówiąc, że wszyscy są zwycięzcami, ponieważ wzięli udział w tak wspaniałym konkursie. Po tych krzepiących słowach panowie policjanci rozdali testy, zapoznali z regulaminem a także życzyli powodzenia.

Uczniowie otrzymali test składający się z 25 pytań. Po części pisemnej komisja sprawdzała testy, zaś uczniowie wraz z panami z policji mogli przećwiczyć trasę na miasteczku rowerowym umieszczonym w hali sportowej. Każdy uczestnik wykonał zadanie praktyczne polegające na przejechaniu po  miasteczku ruchu drogowego oraz wykonaniu ósemek. Podczas turnieju panowała bardzo przyjazna atmosfera, integracja międzyszkolna, uczniowie pełnili też rolę pieszych na przejściach podczas konkursu, co ukazywało bardziej realną sytuację na drodze.
Po części teoretycznej i praktycznej wyniki prezentowały się następująco:

Klasyfikacja końcowa – szkoły podstawowe grupa I
I miejsce – Szkoła Podstawowa  w Gozdowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa  w Rościszewie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Bożewie

Klasyfikacja końcowa – szkoły podstawowe grupa II
I miejsce – szkoła Podstawowa w Rościszewie
II miejsce – szkoła Podstawowa w Gozdowie
W kategorii indywidualnej na najlepiej znającego przepisy drogowe i umiejętności jazdy na rowerze wyniki są następujące:
Grupa I
I miejsce  – Radosław Sobolewski z Bożewa
II miejsce  – Mariusz Kulik z Rościszewa
III miejsce – Mateusz Budka z Gozdowa
Grupa II
I miejsce – Zofia Matyjasik z Rościszewa
II miejsce  – Magdalena Hilińska z Rościszewa
II miejsce –  Kuba Baranowski z Gozdowa

Turniej ma charakter wieloetapowy. Najlepsze drużyny będą reprezentować powiat w rozgrywkach rejonowych, które  odbędą się  w Sikorzu w dniu 28 kwietnia 2022 roku. Szkoły podstawowe – grupę I reprezentować będzie Gozdowo, a grupę II Rościszewo.

Dziękujemy za wspaniałe nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sierpcu, a Panu Wójtowi  Gminy Gozdowo Dariuszowi Kalkowskiemu jeszcze raz dziękujemy za ufundowane dla Szkoły Podstawowej w Gozdowie miasteczko rowerowe, które okazało się niezbędnym elementem do przeprowadzenia konkursu.
Dziękujemy również Pani Dyrektor Lidii Malinowskiej za zorganizowanie poczęstunku dla dzieci i gości oraz bardzo życzliwą atmosferę.
Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu, Urząd Gminy w Gozdowie, Szkoła Podstawowa w Gozdowie.

  Małgorzata Garkowska

Może Ci się również spodoba