Sprzątanie świata

W tym roku już po raz 27 odbyła się największa polska akcja ekologiczna Sprzątanie świata. I choć tegoroczna akcja niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19, to nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny Dom, nie mamy innego. I to my musimy o niego zadbać! Sprzątaliśmy Polskę, jak zawsze w trzeci weekend września. Tegoroczna akcja Sprzątania świata przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”

Zachęćmy się, zainspirujmy i zmotywujmy do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe; do jego redukcji z życia codziennego tam, gdzie są możliwe inne, bardziej ekologiczne rozwiązania i do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych. Ograniczmy odpady w swoim domu: chodźmy po zakupy z torbą wielokrotnego użytku, niektóre owoce i warzywa kupujmy bez folii bądź używajmy woreczków wielorazowych. Używajmy zapasów do kosmetyków, wybierajmy napoje i soczki w szklanych butelkach.

W naszej szkole z powodu pandemii tylko pojedyncze klasy na lekcji biologii sprzątały teren parku w Gozdowie. Cała akcja zaczęła się jednak od zapoznania wszystkich uczniów z hasłem, plakatem i celami tegorocznej akcji. Uczennice z klasy ósmej przekazały w poszczególnych klasach najważniejsze informacje oraz zaproponowały następujące działania:

„Posprzątaj swój kawałek Polski.  W sobotę otwórzmy okna, wyciągnijmy odkurzacze, akcesoria do sprzątania i ruszmy całą rodziną na wielkie sprzątanie naszych podwórek, domów, mieszkań i biurek.”

Może Ci się również spodoba