XX Mazowieckie Igrzyska Szkolne

Gmina Gozdowo gościła uczestników finałowej rozgrywki XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców. W zawodach uczestniczyło siedem szkół wyłonionych w eliminacjach gminnych, powiatowych, dzielnicowych, rejonowych. Drużyny podzielono drogą losowania na dwie grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”. Dwie pierwsze szkoły z grupy kwalifikowały się do półfinałów. Na zakończenie rozegrano mecze o pierwsze trzy miejsca.

Warto podkreślić, że wśród siedmiu najlepszych drużyn na Mazowszu znalazła się reprezentacja z Gimnazjum Gozdowo. Tegoroczny udział w wielkim święcie siatkówki to wyjątkowe wyróżnienie, podkreślające wielomiesięczną pracę, wysiłek oraz trud włożony w sportowy sukces. Aby zagrać w finale wojewódzkim, najpierw wygraliśmy finał powiatowy, a następnie rejonowy, to otworzyło nam drogę do awansu na szczebel wojewódzki. Stąd nasza obecność w Finale Wojewódzkim Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wywalczone siódme miejsce (na zawody nie dotarła drużyna z rejonu Ciechanowa) utwierdziło nas w przekonaniu, że warto podejmować sportowe wyzwania i nie należy się bać rywalizacji sportowej. Fajnie było zagrać, gdy po drugiej stronie siatki ma się reprezentantów Polski – twierdzili zawodnicy z Gozdowa.

Na rozpoczęcie zawodów przybył Wójt Gminy Gozdowo Pan Dariusz Kalkowski, Przewodniczący Płockiego Szkolnego Związku Sportowego w Płocku Pan Wojciech Majchrzak, Przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego w Sierpcu Pan Stanisław Urbanowicz oraz Dyrektorzy Szkół z Gminy Gozdowo Pani Lidia Malinowska, Pani Bogumiła Żórawska, Pan Krzysztof Jóźwiak. Robiąca wrażenie dekoracja, wspaniałe wprowadzenie zawodników przez uczniów klasy sportowej, przepiękna część artystyczna w wykonaniu uczniów klas I-III i porywające występy ich starszych kolegów ze Szkoły Podstawowej  w Gozdowie na długo pozostaną w pamięci. 

Dzięki Panu Wójtowi Dariuszowi Kalkowskiemu, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Gozdowie p. Lidii Malinowskiej i p. Aurelii Kurach, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom zaangażowanym w organizację zawodów, Gozdowo po raz kolejny wspaniale wywiązało się z roli organizatora XX Mazowieckich Igrzysk. Jeszcze raz dziękujemy w imieniu wszystkich uczestników.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

  1. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 – KOBYŁKA
  2. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 388 – WARSZAWA
  3. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 – RADOM
  4. ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 5 – WYSZKÓW
  5. SZKOŁA PODSTAWOWA – DĘBE WIELKIE
  6. SZKOŁA PODSTAWOWA – MIĘDZYBORÓW
  7. PUBLICZNE GIMNAZJUM – GOZDOWO

Skład drużyny Gozdowa:

Jankowski Bartłomiej, Jankowski Damian, Kaczmarczyk Tomasz, Krysiak Arkadiusz, Mańkowski Paweł, Mirecki Przemysław, Ochociński Michał, Puszcz Jakub, Wajszczak Paweł. Opiekun – Piotr Lemanowicz.

Opracował: Piotr Lemanowicz

Może Ci się również spodoba