DYŻURY  W  ŚWIETLICY  SZKOLNEJ

 Małgorzata Garkowska
Poniedziałek 14 00-1530
Wtorek       1400-1530 spotkanie z zespołem  cherleaderek
Środa          1400-1530
Czwartek    1400-1530
1300-1330  spotkanie z zespołem  cherleaderek
Piątek         1400-1530
Dodatkowe zajęcia od 1530 – 1700 w dni ustalone  z rodzicami i uczniami

Krystyna Robakiewicz
Od poniedziałku do piątku –  11.00 – 12.00

Ewa Jęczarek – Dzikowska
Od poniedziałku do piątku  – 13.00- 14.30
Od 15.30 – 17.00 – w dni ustalone  z rodzicami i uczniami

Magdalena Plaskacz
Od poniedziałku do piątku  – 13.00- 14.30
Od 15.30 – 17.00 – w dni ustalone  z rodzicami i uczniami

 Pedagog – Bogumiła Żórawska
Codziennie od  15-17.00

ZDALNA ŚWIETLICA NR 1

1 czerwca z okazji Dnia dziecka oglądaliśmy prezentację pt. Jak świętujemy Dzień Dziecka? Uczniowie mieli możliwość porównania sposobów obchodzenia Dnia Dziecka w różnych krajach europejskich. Poza tym rozmawialiśmy o  Konwencji  prawach dziecka.

31 maja obchodzony był Dzień bez papierosa natomiast 1 czerwca Dzień bez alkoholu. Wraz z uczniami podjęliśmy się działań profilaktycznych, które mają uświadomić młodemu pokoleniu, jakie są skutki spożywania tych substancji.

Ewa Jęczarek-Dzikowska
Magdalena Plaskacz

Sprawozdanie z zajęć w świetlicy zdalnej nr 2
przeprowadzonych w dniach od 04.05.2020  do 26.06.2020r

W każdy poniedziałek  zorganizowałam rozgrywki w szachy oraz w statki. Poprzez udostępnienie pulpitu uczestnicy mogli zobaczyć plansze i rozmieszczenie figur. Po przypomnieniu reguł i ustawieniu przez zawodników kamerki na szachownice ustalono kto z kim gra.

W turnieju szachowym brali udział: Piotr Malanowski, Jakub Rycharski, Szymon Rycharski, Mateusz Budka i Julia Jarczewska W trakcie turnieju panowała pełna koncentracja, jak to u szachistów bywa, a po skończonej rozgrywce dokonywano analizy swoich posunięć.

W grze Statki brali udział: Agnieszka Pawłowska, Krystian Pawłowski, Julia Jarczewska, Marcel Giera, Julia Krasińska, Maja Wysocka, Julia Kowalkowska, Zuzia Mariańska, Bartosz Atlak. Wszyscy zawodnicy z pełnym szacunkiem zwracali się do siebie. Dobrze się bawili.

-Wtorek oraz czwartek to był dzień rozwijania zainteresowań tanecznych: spotykałyśmy się poprzez różne komunikatory, ćwiczyłyśmy, tańczyłyśmy a czasami po prostu rozmawiałyśmy. Oczywiście nie zabrakło żadnej z cherleeaderek: Julii Kowalkowskiej, Łucji Gurczyńskiej, Mai Wysockiej, Oliwii Stanisławskiej, Oli Lewandowskiej, Zuzi Sułkowskiej oraz nowych członkiń Mai Czosnowskiej i Lidii Sadowskiej.

Środa to był czas na zagadki i konkursy z wiedzy ogólnej „Miliard w rozumie”. Stałą grupę stanowili Maciej Mikina, Julia Jarczewska, Dominika Gronczewka, Marcel Giera, Franek Banaszkiewicz, Julia Jarczewska i Zosia Kaczorowska, Bartosz Atlak Kinga Janasz, Klaudia Janasz. Dzieci miały za zadanie udzielić odpowiedzi na  pytania zadawane przez prowadzącego. Pytania były uporządkowane według kategorii od najmniejszej kwoty 100 zł (najłatwiejsze) do najwyższej 4.000zł (najtrudniejsze) aż do miliona – oczywiście wcześniej zawodnicy wiedzieli, że walczą o fortunę wirtualną, ponieważ prawdziwaą fortunę ma się w głowie.

W rozwiązywaniu zagadek głównym celem było zachęcenie dzieci do zwrócenia uwagi na drobne szczegóły, które odróżniają od siebie dwa identyczne niemal rysunki. Dzięki tym zajęciom uczniowie uczą się cierpliwości. Nasze dzieciaki walczyły do końca w pocie czoła, żeby odnaleźć milimetrowe szczególiki. Nikt się nie poddał i wszyscy zostali mistrzami spostrzegawczości.

W środy także był czas na ćwiczenia do karty rowerowej z klasą IVa oraz konkursy z udzielania pierwszej pomocy.

Z kolei czwartki były przeznaczone na sport i tu odbywały się rozgrywki sportowe w piłkę nożną i koszykówkę. Stałą grupę stanowili: Dominik Rakowski, Tomasz Adamski, Mateusz Pawłowski, Maciej Mikina oraz nasz kibic Julia Jarczewska. Po kolejnym spotkaniu uczniowie sami typowali przeciwnika do rundy. Po skończonej rywalizacji chłopcy gratulowali sobie i umawiali się na następne spotkanie.

Piątki z kolei to czas rozpoczynającego się weekendu, więc zajęcia były na rozwijanie swoich talentów. Dzieci pokazały swoje umiejętności muzyczne zarówno w grze na instrumentach jak i w śpiewie, a także przy pracach na szydełku. W tych zajęciach stałą grupę stanowili: Maja Wysocka z klasy IIb, Weronika Feltynowska, Gabrysia Dzięgielewska, Dominika Gronczewska, Julia Jarczewska, Paulina Siecińska, Wojtek Dzięgielewski, Jakub Rycharski i Szymon Rycharski

Głównymi celem przeprowadzanych zajęć w świetlicy zdalnej było zachęcenie dzieci i młodzieży do pogłębiania wiedzy, rozwoju zainteresowań, ćwiczenia koncentracji, pomocy w nauce, dobrej zabawy, spędzenia mile czasu oraz wsparcia dla uczniów i rodziców w tym trudnym czasie.

 

Małgorzata Garkowska

Znamy swoje prawa i obowiązki

Fotomontaż

Uczymy się być tolerancyjni

Uczniowie klas trzecich mogli się zmierzyć w konkursie ortograficznym „Mistrz ortografii” zorganizowanym przez zdalną świetlicę. Zwycięzcą i mistrzem ortografii został Piotr Borowski z kl. III b

Z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II został zorganizowany  dla uczniów klas IV-VIII  Quiz „Życiorys Jana Pawła II”. Zwycięzcą quizu została Amelia Pawlak, uczennica klasy VIIIb.

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym ” Papież w oczach dziecka”.

 

26 maja obchodzimy Dzień Matki w Polsce i na świecie.

Tego dnia wszystkie mamy będą obchodzić swoje święto, a dzieci zgodnie ze zwyczajem obdarują je kwiatami, słodyczami i własnoręcznie zrobionymi laurkami i prezentami. Uczniowie mieli możliwość wykonania takich upominków na szkolnj świetlicy. Oto wykonane własnoręcznie prezenty dla kochanych mam:

Słoiki szczęścia

Zawieszki serduszka

Kwiatki

Ewa Jęczarek-Dzikowska, Magdalena Plaskacz.

W dniu 4 maja z okazji  Dnia Strażaka 2020 uczniowie obejrzeli prezentację „Dzień z życia strażaka”.

7 maja uczniowie klas trzecich zmierzyli się w Konkursie „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Mistrzem tabliczki mnożeni okazał się Filip Orliński.

8 maja obchodzony był Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji wykonywaliśmy zakładki do książek.

Ewa Jęczarek-Dzikowska, Magdalena Plaskacz

Zadaniem uczniów było zaprojektowanie nietypowej torby na zakupy. Do projektu dzieci wykorzystały wyłącznie gazety, nożyczki i klej. Po wykonaniu torby uczniowie zaprezentowali swoje dzieła.
 
WIOSNA – ach,to ty.
  Uczniowie podczas zajęć wzbogacali wiedzę o otaczającym świecie, rozwijali kreatywność, poznawali wiosenne zwyczaje człowieka i zwierząt.
Krystyna Robakiewicz

DZIEŃ ZIEMI obchodzimy 22 kwietnia. To wiosenne święto na stałe zawitało do kalendarza szkolnych imprez. Promowanie proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży jest bardzo ważne, gdyż nie wszystkim leży na sercu los Ziemi.

Wszystkie działania, którymi zajmowała się w tym tygodniu zdalna świetlica skierowane były na ochronę naszej planety.

Z okazji Dnia Ziemi przeprowadzono dla uczniów klas IV-VI quiz, którego celem był wzrost świadomości ekologicznej. Nasi uczniowie biorąc udział w tym quizie udowodnili, iż los Ziemi nie jest im obojętny.

   Zwycięzcami konkursu zostali:
1. Krystian Pawłowski
2. Julia Krasińska
3. Dominika Gronczewska

Chętni uczniowie obejrzeli także prezentację multimedialną pt.” Dzień Ziemi”

W tym tygodniu odbyliśmy także zdalną wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik, gdzie braliśmy udział w eksperymentach związanych z zanieczyszczeniami powietrza.

” Nowe życie naszych śmieci” to temat prac plastycznych, które wykonywali uczniowie na zdalnej świetlicy.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy chętnie brali udział w naszych zajęciach i serdecznie zapraszamy w następnych dniach.

Ewa Jęczarek-Dzikowska, Magdalena Plaskacz.

W ostatnim tygodniu kwietnia, czas na świetlicy był przeznaczony na zagadnienie – Jestem Polakiem. Zadaniem pracy było uwrażliwianie na wartości związane z ojczyzną. Kształtowanie postawy patriotycznej i szacunku do symboli narodowych.
Krystyna Robakiewicz

Sprawozdanie z zajęć w świetlicy zdalnej przeprowadzonych w dniach od 27.04.2020  do 30.04.2020r. przez wychowawcę Małgorzatę  Garkowską

27 kwietnia zorganizowałam zajęcia podczas których dzieci mogły  grac ze sobą w statki .Poprzez udostępnienie  pulpitu mogły zobaczyć  plansze i  przykładowe rozmieszczenie statków. Po zapoznaniu uczniów z regulaminem ustalono kto z kim gra .

Uczestnicy przystąpili do rysowania planszy i gry.

W zajęciach wzięli udział następujący uczniowie:

Z klasy Va Bartosz Atlak , Julia Krasińska, Zuza Mariańska,

Z klasy Vc Julia Jarczewska, Zosia Kaczorowska, Agnieszka Pawłowska,

Z klasy VIb  Maja Wysocka, Julia Kowalkowska ,Marcel  Giera, Krystian Pawłowski

W  trakcie gry panowała bardzo miła atmosfera  a po skończonej  grze  dowiedzieliśmy się ,że były też łodzie podwodne. Wszyscy dobrze się bawiliśmy.

-28 kwietnia natomiast rozwiązywaliśmy wspólnie zagadki .Mistrzami spostrzegawczości chcieli być uczniowie:

Z klasy v c Zosia Kaczorowska i Julia Jarczewska ,Z klasy Va Julia Krasińska  i Bartosz Atlak, z klasy VI a Maciej  Mikina oraz z klasy VI b Marcel  Giera.

Głównymi celem  konkursu było zachęcenie dzieci  do zwrócenie uwagi na drobne szczegóły  ,które odróżniają od siebie dwa identyczne niemal rysunki. Dzięki tym zajęciom uczniowie uczą się cierpliwości. Nasze dzieciaki walczyły do końca w pocie czoła żeby odnaleźć milimetrowe szczególiki. Nikt się nie poddał i wszyscy zostali mistrzami spostrzegawczości.

-W dniu 29 kwietnia 2011r. odbył się zorganizowany przez  Małgorzatę Garkowską Turniej wiedzy ,,Miliard w rozumie”.

Do udziału w nim zaproszeni byli  uczniowie z klas IV-VIII  naszej szkoły. Głównymi celem  konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do pogłębiania wiedzy, rozwoju zainteresowań , dobrej zabawy  oraz spędzenia mile czasu. W konkursie wzięło udział 4 uczniów z klasy V a  Franek Banaszkiewicz, z klasy VC Julia Jarczewska i Zosia Kaczorowska oraz z klasy VI a Maciej  Mikina . Dzieci miały za zadanie udzielić odpowiedzi na  pytania zadawane przez prowadzącego Pytania były uporządkowane według kategorii od najmniejszej kwoty 100 zł(najłatwiejsze) do najwyższej 4.000zł(najtrudniejsze)oczywiście wcześniej zawodnicy wiedzieli ,że walczą o fortunę wirtualną ponieważ prawdziwa fortunę ma się w głowie.

Po zakończeniu pierwszej części uczestnicy oraz prowadzący zliczyli  kwoty . Osoby z największą fortuną przeszły do ostatniej rundy gry o ,,milion”. I tu się okazało, że poziom wiedzy był bardzo zbliżony więc grały o,, milion” i udzieliły odpowiedzi na bardzo trudne pytania co było dla wszystkich satysfakcjonujące.

Z kolei 30 kwietnia odbyła się wcześniej zaplanowana II runda rozgrywek sportowych z piłki nożnej.

Tym razem wzięło w nich udział czworo zawodników oraz kibic. Byli to:

Dominik Rakowski z klasy Via, Tomasz Adamiak z VI a, Mateusz Pawłowski z VI a, Maciej  Mikina z VI a

oraz nasz kibic Julia Jarczewska. Tydzień wcześniej ustalono, że tym razem sami przygotują  po 10 pytać z piłki nożnej. Na początku ustalono regulamin i zasady. Po skończonej rundzie wyniki SA następujące:

I miejsce zajął Tomasz Adamski

II miejsce Dominik Rakowski, III miejsce Mateusz Pawłowski oraz IV Maciej Mikina.

Po skończonej rywalizacji  chłopcy pogratulowali sobie i umówili się na następne spotkanie w czwartek o 14 , tym razem każdy z nich układa pytania z innej dyscypliny sportowej.

Sprawozdanie z konkursów przeprowadzonych w ramach zdalnej świetlicy w dniach 20.04.2020-24.04.2020 – organizator Małgorzata Garkowska

-20.04.2020 o godz. 14 spotkanie z zespołem tanecznym

21 kwietnia o godzinie 14 00 przeprowadzony został konkurs  tematyczny  ,,Postacie z  Bajek Disneya”.

W konkursie wzięło udział dwoje uczennic z klasy II b   Maja Wysocka i Kinga Madeńska oraz mama Mai  Pani Sylwia .

Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą tematyczną .Po przeliczeniu głosów wyniki były następujące:

I miejsce zdobyła Maja Wysocka  z ilością punktów 9

I miejsce zdobyła Kinga  Madeńska ,  która zdobyła również 9 punktów

II miejsce  zdobyła mama Mai Pani Sylwia

Po ogłoszeniu wyników pogratulowano zwycięzcom .

-W związku z obchodami Dnia Ziemi   22.04.2020   został przeprowadzony konkurs ekologiczny. W konkursie wzięło udział czworo uczniów :

Szymon Krupiński   z klasy        IVa

Julia  Jarczewska     z klasy            Vc

Zofia Kaczorowska   z klasy         Vc

Dominika  Gronczewska  z klasy  Vc

Tematyka konkursu obejmowała  szeroki zakres wiedzy  począwszy od budowy ziemi  a kończąc na ochronie  i zjawiskach zachodzących w przyrodzie. Dzieci doskonale poradziły sobie z zagadnieniami. Do wybranej  odpowiedzi  w pytaniach zamkniętych dodawały dodatkowe od siebie informacje, co świadczy o dużej wiedzy z przedmiotów .

Po przeprowadzeniu konkursu i podliczeniu punktów wyniki są następujące:

I miejsce zdobyła Julia Jarczewska  9,5 punktu

II miejsce zdobył Szymon Krupiński 7,5 punktu

III miejsce Zofia Kaczorowska           6,5 punktu

IV miejsce Dominika Gronczewska   6 punktów

Po ogłoszeniu wyników pogratulowano wszystkim zwycięzcom i zabrzmiały fanfary.

Zwycięzcami są wszyscy uczestnicy.

Oprócz konkursu ekologicznego przeprowadzona została akcja ,,Stwórz  ekoludka lub strój z surowców wtórnych”.

Napłynęło mnóstwo prac dzieci, z czego bardzo się cieszymy.

Poza tym uczniowie z klasy IV a stworzyli hasła ekologiczne nawołujące do właściwego zachowania się względem otaczającej nas przyrody. Hasła prezentowane są na naszej stronie.

23 kwietnia o  godz . 13 –spotkanie z zespołem tanecznym

23 kwietnia o godz. 14 w odgadywaniu zagadek wzięło udział 5 osób:

Zosia Kaczorowska z V c

Julia Jarczewska   z V c

Franek Banaszkiewicz z V a

Bartek  Atlak z Va

Maciej Mikina z VIa

Uczniowie mieli za zadanie odgadnąć  na 14 zagadek .W trakcie oczekiwania na odpowiedź koleżanki ,czy kolegi mogli podjąć próbę odgadnięcia na zagadkę poprzez okno czatu skierowane do opiekuna ,dzięki temu mogli zdobyć 0,5punktu  dodatkowo.

Z kolei po zakończonej potyczce opiekun przystąpił do  przeliczania punktów ,natomiast uczniowie żeby się nie nudzić zadawali sobie  wzajemnie zagadki.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zdobył Maciej  Mikina  z VI a

II miejsce Franciszek Banaszkiewicz z V a

III zdobyły Julia Jarczewska i Zosia Kaczorowska z V c

IV miejsce z malutką różnicą  zajął  Bartosz Atlak z Va.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali zagadkę do domu.

24 odbyły się rozgrywki  sportowe ,,Miłośnicy piłki nożnej”

Do udziału zgłosiło się 7 chłopców:

Mateusz Pawłowski z klasy VI a, Tomasz Adamski z klasy VI a, Dominik Rakowski VI a, Franciszek Banaszkiewicz z V a, Bartosz Atlak z klasy Va , Marcel Giera z klasy VI b, Marcel Leonarski z klasy III a.

Po przywitaniu przystąpiono do rozgrywek. Emocje panowały ,jak na prawdziwym meczu, chłopcy wykazali się ogromną wiedzą w tej dziedzinie. Udowodnili, że są  prawdziwymi pasjonatami i kochają sport.

Po rozgrywkach policzono punkty, wyniki są następujące:

I miejsce zdobył Dominik Rakowski

II miejsce Franek Banaszkiewicz

III miejsce Tomasz Adamski

IV miejsce Mateusz Pawłowski i Marcel Giera.

Ogromne gratulacje dla chłopaków.

Kolejny termin spotkania ustalony na  najbliższy  czwartek o godzinie 14.Do zobaczenia.

Małgorzata Garkowska