Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

11.09.2025r. (czwartek) w naszej szkole odbyły się warsztaty szkoleniowe z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas VII i VIII zrealizowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Warsztaty prowadzone były przez wykwalifikowanego ratownika medycznego, który przeprowadził część teoretyczną,  a następnie przeszedł do części praktycznej.

Młodzież bardzo chętnie, śmiało i odważnie angażowała się w wykonywanie ćwiczeń na manekinach próbując radzić sobie w sytuacjach takich jak: resuscytacja krążeniowo-oddechowa, użycie defibrylatora AED, złamania, krwotoki, oparzenia, zadławienia oraz cukrzyca.

Ogrom wiedzy i praktyki zapewne dodał uczniom pewności siebie do rozpoznawania i podejmowania właściwych działań w sytuacjach ratowania życia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *