BIBLIOTECZNE WIEŚCI
Tydzień Bibliotek – Maj 2022

Tydzień Bibliotek w naszej szkole to wspólne spotkania czytelnicze i nie tylko:

  • Dziewczęta z Koła Miłośników Książki czytały swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas I-III oraz oddziałom „0” wiersze Marii Konopnickiej – patronki naszej szkoły z okazji zbliżającego się jubileuszu 75-lecia istnienia placówki.
  • Codziennie chętni uczniowie kolorowali zakładki do książek, które staną się prezentami dla najmłodszych czytelników. W czasie spotkań rozmawialiśmy o książkach i upodobaniach czytelniczych. Uczniowie klas I – III podczas wypożyczania książek otrzymywali zakładkę – upominek.
  • Na tablicy „Za co lubię bibliotekę?” pojawiło się wiele bardzo miłych wpisów płynących od uczniów dla biblioteki i nauczyciela bibliotekarza.
  • Sukcesywnie wpływają prace konkursowe:

„Mój ulubiony wiersz Marii Konopnickiej”
„Moja ulubiona nowela Marii Konopnickiej”
„Portret Patronki Naszej Szkoły – Marii Konopnickie”

Zwieńczeniem będzie wystawa prac uczniów podczas uroczystości 75-lecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gozdowie. Najładniejsze prace zostaną wyróżnione.

Nauczyciel bibliotekarz: Małgorzata Jagodzińska

Wizyta w bibliotece

Drugoklasiści udali się na wizytę do szkolnej biblioteki, gdzie mieli możliwość zapoznania się z organizacją, regulaminem biblioteki oraz katalogowaniem książek. Uczniowie przeprowadzili także wywiad z panią bibliotekarką na temat jej pracy. Dowiedzieli się, że praca bibliotekarza nie ogranicza się tylko do wypożyczania książek. W bibliotece organizowane są różnorodne zajęcia, konkursy, spotkania, mające na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. To było ciekawe spotkanie.

W ramach rozwijania zainteresowań, ćwiczenia dokładności, precyzji i cierpliwości, uczniowie otrzymali kolorowanki relaksujące (mandale), które zostaną zaprezentowane na wystawie w bibliotece. Wszyscy chętni wypożyczyli nowe książeczki 😊

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

PONIEDZIAŁEK

8.40 – 14.40

WTOREK

7.40 – 13.40

ŚRODA

7.40 – 14.40

CZWARTEK

7.40 – 14.40

PIĄTEK

8.40 – 12.40