Szkolne Koło Wolontariatu

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych harcerze i wolontariusze odwiedzili podopiecznych ZOL Palium w Kolczynie oraz ŚDS i WTZ w Ostrowach.

Udział w akcji Paczka na Kresy – Wielkanoc 2023

Przedświąteczne prace w ŚDS i WTZ w Ostrowach

Spotkanie integracyjne wolontariuszy podczas ferii 13.02.2023

Walentynkowe wypieki w ŚDS w Ostrowach

Gminny Orszak Trzech Króli

Jasełka dla osób z różnymi niepełnosprawnościami

Przygotowanie świątecznych niespodzianek pod kierunkiem
p. Martyny Gronczewskiej

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

5 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Z tej okazji odbył się apel, w którym Szkolne Koło Wolontariatu pokazało wszystkim, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych. Był to też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się swoimi działaniami i zachęcili tych, którzy na razie stoją z boku.

Super Wolontariusz 2022

02.12. podczas X Powiatowego Dnia Wolontariatu w Sierpcu Gabriela Lewandowska kl. 5a została wyróżniona przez Kapitułę Stowarzyszenia „Szansa na życie” i otrzymała tytuł Super Wolontariusza 2022.

Zbiórka żywności w Auchan z Bankiem Żywności w Płocku

Paczka na kresy

Zbiórka karmy
Zebraną karmę przekazaliśmy dla piesków w GZGK w Gozdowie

Przygotowania przedświąteczne w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ostrowach

I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem – „Trójka z pomocą dla Damiana”

W listopadzie Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w akcję „Trójka z pomocą dla Damiana”. Wolontariusze piekli i sprzedawali ciastka, muffinki i babeczki, a zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto zbiórki na leczenie Damiana Gołębiewskiego, naszego absolwenta.
Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców  zebraliśmy 1088,05 zł.

Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!
– akcja trwa przez cały rok

Ratujemy kasztanowce

Na pewno widzieliście latem pożółkłe, a później pomarańczowe liście kasztanowców. Powoli zamierają, aż w końcu opadają na ziemię. Drzewo całą swoją energię przeznacza wtedy na wytworzenie liści, które pojawiają się znowu jesienią, a nawet towarzyszą im kwiaty. Niestety, ale taki okaz prawdopodobnie obumrze, gdyż ma zaburzony cykl życia i nie potrafi właściwie przygotować się do zimy. Winę za to ponosi szrotówek kasztanowcowiaczek. Jak z nim walczyć? Po pierwsze grabmy i utylizujmy opadnięte jesienią liście. To właśnie w nich zimują poczwarki szkodnika, z których w kwietniu wykluwają się pierwsze dorosłe osobniki. Jest to skuteczna metoda na ograniczenie występowania szrotówka. Dlatego w dniu 31 października uczniowie z Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Wolontariatu naszej szkoły postanowili pomóc drzewom kasztanowca w naszym zabytkowym parku. Wraz z opiekunami wygrabili opadłe liście spod kasztanowców, aby cieszyć się pięknymi okazami kwitnących drzew w przyszłych latach.

Jesienne spotkanie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Ostrowach

Akcja charytatywna dla Eryka

We wrześniu Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w akcję „Walczymy o drugie życie dla Eryka”, absolwenta LO w Sierpcu. Piekliśmy i sprzedawaliśmy ciastka, a zebrane pieniądze zostały przeznaczone na rehabilitację Eryka Strześniewskiego, który obecnie przebywa na oddziale neurologicznym w Uniwersyteckim Szpitalu w Bydgoszczy.
Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców, w dostarczenie produktów, wypiek i sprzedaż ciastek oraz muffinek, zebraliśmy 585,30 zł.

Dożynki Powiatowo-Gminne

Rok szkolny 2021/22

Przygotowania do Powiatowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

Dzień Dziecka w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Ostrowach

Pomoc w przygotowaniach świątecznych w ŚDS i WTZ w Ostrowach

Wolontariusze, zuchy i harcerze składali życzenia wielkanocne

Spotkanie z podopiecznymi ŚDS w Ostrowach

Paczka dla uchodźców z Ukrainy

Z pomocą Ukrainie

Zbiórka żywności w AUCHAN w Płocku (dla Banku Żywności)

Hiszpańskie przekąski przygotowane na Pierwszy Dzień Wiosny

Akcja „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem – Trójka z pomocą dla Marka Grodzickiego”

Prowadziliśmy zbiórkę pieniędzy do puszek. Celem zbiórki było zapewnienie leczenia młodego człowieka (23  lata) leżącego i oddychającego za pomocą respiratora, karmionego pozajelitowo.
Akcja Paczka na Kresy
Nasza szkoła, pomimo krótkiego okresu zbiórki produktów, przystąpiła do tak szlachetnej akcji. Odzew był niesamowity. Wszystkim darczyńcom za okazane serce dziękujemy.

Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę środków higienicznych, pampersów, pościeli, wody i herbaty w ramach akcji „Graj w zielone dla hospicjum” zorganizowanej przy współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariatu LO w Sierpcu. W akcję charytatywną włączyła się cała społeczność naszej szkoły, dzięki czemu udało nam się zebrać bardzo dużo artykułów niezbędnych do pielęgnacji pacjentów.

27 października p. Monika Marciniak uczestniczyła w przekazaniu tych środków Miejskiemu Stacjonarnemu Hospicjum w Płocku.

29 października p. Mariola Kopka wraz z członkami Szkolnego Koła Wolontariatu przekazała część zebranych artykułów higienicznych Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczemu PALIUM w Kolczynie.

Zorganizowana zbiórka spotkała się z ogromnym zaangażowaniem bardzo wielu uczniów i ich rodziców. Jesteśmy przekonani, że każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat… czyjś świat…  Tym razem, wspólnie pomogliśmy pacjentom płockiego hospicjum i Palium w Kolczynie.

Opiekunowie: Mariola Kopka, Monika Marciniak

Wolontariusze pomagali w akcji Sprzątanie Świata 2021 obsługując stanowiska ekologiczne

Drodzy Rodzice i Nauczyciele
Przekażcie swój 1% podatku na Roczną intensywną rehabilitację dla Pana Łukasza – taty dwóch dziewczynek uczęszczających do naszej szkoły.

Procedura przekazania 1% podatku jest niezwykle prosta. Wystarczy w odpowiedniej rubryce formularza PIT wprowadzić nazwę i numer KRS organizacji, której chce się przekazać swój 1%.

FUNDACJA SIEPOMAGA
Numer KRS 0000396361
Cel szczegółowy 1% 0075705 Łukasz

W przypadku emerytów/rencistów, którzy sami nie rozliczają PIT, aby przekazać Swój 1% trzeba wysłać PITOP.
Liczymy na Waszą życzliwość i wsparcie.

Mariola Kopka – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

Regulamin Szkolnego Koła Wolontariatu