ŚWIETLICA SZKOLNA

GODZINY PRACY  

Poniedziałek – Piątek 7.00 – 15.30

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy

Maj w naszej świetlicy 💐🐢🚒
Kiedy wróciliśmy do szkoły po przerwie majowej obchodziliśmy Dzień Strażaka. Święto to było dobrą okazją do przybliżenia wyjątkowej ale też trudnej pracy Strażaka oraz wyrażenia wdzięczności za Ich pracę. Dzieci z tej okazji wykonały piękne laurki. Maj to miesiąc bardzo związany z przyrodą, dlatego też obchodzilismy takie święta jak: Dzień Niezapominajki, Dzień Pszczół, Dzień Żółwia. Święta te zachęciły nas do wykonania różnokolorowych prac plastycznych. W maju realizowaliśmy również blok zajęć o planetach. Uzupełniliśmy swoją wiedzę na temat układu słonecznego. Zastanawialiśmy się czy na innych planetach istnieje życie i jak mogą wyglądać ich mieszkańcy. Maj to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Rodziny oraz Dzień Mamy. Z tej okazji dzieci na świetlicy wykonały piękne kwiatki oraz serduszka z masy solnej wręczając je w swoich rodzinach. Podczas majowych zajęć dzieciom wielką radość sprawiły zajęcia z masami plastycznymi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się różnego rodzaju łamigłówki. W świetlicy szkolnej realizowane były również zajęcia z okazji Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa. Sześcioro uczniów wzięło również udział w Konkursie Ogólnopolskim pt. „Słowem malowane” z okazji 100 rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Płocku. Mimo tego, iż nie udało się zająć nam miejsca na podium, to prace naszych uczniów były naprawdę piękne i pomysłowe.
Kwiecień w świetlicy szkolnej. 🐧🍫🌈
Kwiecień zleciał nam bardzo szybko. W tym miesiącu tematyka zajęć świetlicowych dotyczyła głównie przyrody oraz obecnej pory roku. Obchodziliśmy też Dzień Czekolady, Dzień Tęczy, a także Dzień Pingwina. Po wiosennej przerwie świątecznej uczniowie ze świetlicy włączyli się w Dzień Ziemi. Pięknie pomalowali farbami nasza planetę. Rozmawialiśmy też o potrzebie segregacji śmieci, a także wspólnie zastanawialiśmy się jak możemy pomóc Ziemi. W ostatnich dniach kwietnia świetliczaki uczestniczyły w zajęciach o tematyce patriotycznej. Dowiedziały się, dlaczego pierwsze trzy dni maja są ważne dla naszej ojczyzny. Dzieci wykonywały kokardki narodowe, kotyliony i flagi. Nie zabrakło też wspólnych zabaw przy muzyce, układania klocków, grania w gry planszowe, a także odrabiania prac domowych.
🌷💚MARZEC W NASZEJ ŚWIETLICY 🌷🐣💚
Pierwsze wiosenne promyki słońca sprawiły, że w marcu dzieci w naszej świetlicy były bardzo aktywne. Chętnie angażowały się w zabawę, prace plastyczne, łamigłówki oraz inne proponowane działania. W marcu uczciliśmy Dzień Kobiet wykonując piękne laurki oraz poznaliśmy historię słynnych kobiet, tworząc plakaty. Ten dzień nie mógł by się odbyć oczywiście bez małych słodkości🍬🍭. W tym miesiącu świętowaliśmy Dzień Matematyki, rozwiązując zadania, układając matematyczne puzzle. W ramach Międzynarodowego Dnia Mózgu dzieci rozwiązywały zagadki, kodowały, rozwiązywały krzyżówki i wykreślanki. Dzień Wody stał się dobrą okazją do przypomnienia jak bardzo ważne jest spożywanie wody. Świetliczaka w radosnych nastrojach powitały wiosnę. Wykonywały śliczne prace plastyczne oraz wspólnymi siłami zadbaliśmy o wiosenny wystrój naszej świetlicy. Z okazji Dnia Pandy Wielkiej obejrzeliśmy bajkę o pandzie zajadając popcorn🍿. W marcu rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Wielkanocnych, tworząc dekoracje i ozdoby. W tym miejscu chciałam podziękować wszystkim dzieciom, które wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Międzyświetlicowym pt. „Moje oczy widzą coś pięknego”. Prace na konkurs zgłosiła: Hanna Smorzewska, Gabriela Gurczyńska, Antoni Sułkowski, Nikola Smoleńska oraz Julia WRÓBLEWSKA. Na konkurs do świetlicy w Sochaczewie wpłynęło 1600 prac. Do drugiego etapu wybrano 335 prac, w tym rysunek Nikoli Smoleńskiej, który został umieszczony na wystawie w szkole w Sochaczewie 🎊👍. Bardzo dziękuję za udział i zachęcam do angażowania się w kolejne konkursy świetlicowe.
Luty w naszej świetlicy
Miesiąc luty, chociaż był krótki z racji ferii to i tak wiele działo się w naszej szkolnej świetlicy. W lutym obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji odbywały się zajęcia w świetlicowe poświęcone bezpieczeństwu w Internecie. Omówione zostały podstawowe zagrożenia w sieci. Hucznie obchodziliśmy też Walentynki, tworząc laurki. Ponadto rozmawialiśmy o przyjaźni i wzajemnej życzliwości, uczniowie sklejali serca z papieru i wspólnie kolorowali ogromne walentynkowe serca. Walentynki to nie tylko papierowe serduszka, lecz przede wszystkim serce okazywane drugiemu człowiekowi. W lutym obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112, więc nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach związanych z bezpieczeństwem. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole i w czasie wspólnej zabawy, poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz dowiedziały się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Ponadto słuchały piosenki o numerach alarmowych. W ramach Dnia Dinozaura dzieci czytały ciekawostki o tych stworzeniach oraz samodzielnie rozkodowywały obrazek dinozaura. Obchodziliśmy również Dzień Parasolki, którą wykorzystaliśmy do zabaw ruchowych. Świetlica jest miejscem, gdzie nauka łączy się z zabawą, dlatego oprócz zadań wynikających z planu pracy, dzieci mają również możliwość samodzielnego organizowania sobie czasu. Najmłodsi wykorzystali go między innymi na gry planszowe, puzzle, warcaby oraz tworzenie budowli z klocków.
Styczeń w naszej świetlicy
Wraz z Nowym Rokiem wróciliśmy do pracy pełni sił i nowych pomysłów. Prowadzone w świetlicy szkolnej zajęcia związane były z obecną porą roku, Nowym Rokiem, karnawałem, bajkami i baśniami, a także planetami i kosmosem. W styczniu obchodzimy Dzień Słomki, Dzień Kubusia Puchatka, Dzień Puzzli oraz Dzień Łamigłówki. Nie zapomnieliśmy o naszych kochanych Babciach i Dziadkach, dla których robiliśmy piękne laurki. W tym miejscu chcielibyśmy jeszcze raz podziękować, wszystkim osobom wspierającym naszą szkołę w akcji- Lidl-Szkoły Pełne Talentów. Nagrody już do nas dotarły. DZIĘKUJEMY
 
Grudzień w naszej świetlicy🌲
Grudzień to wyjątkowy czas zwłaszcza dla dzieci. W naszej świetlicy oczekiwania do Świąt Bożego Narodzenia były naprawdę intensywne. Każdego dnia na dzieci czekały zadania z kalendarza adwentowego lub miła niespodzianka. W grudniu obchodziliśmy: Mikołajki, Dzień Anioła, Dzień Wolontariatu, Dzień Górnika oraz Dzień Praw Człowieka. Nie zabrakło tworzenia przepięknych prac plastycznych prawdziwie świątecznych, dekoracji, ozdób oraz wspólnego śpiewania kolęd.
Dzień buraka
24 listopada w naszej świetlicy obchodziliśmy dość nietypowe święto – dzień buraka. Każde danie z buraka to nieocenione właściwości zdrowotne. Zarówno sok, barszcz czy sałatki. Ten dzień był doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom jak ważne jest spożywanie wszystkich warzyw.

Dzień Kredki
22 listopada obchodzimy Dzień Kredki. Kredka to zazwyczaj pierwsze narzędzie twórcze w rękach dziecka. Najfajniejsze w kredkach jest jednak to, że można przy ich pomocy wyczarować absolutnie wszystko. Rysowanie to wielka frajda i ważny trening. Tego dnia w naszej świetlicy było bardzo wesoło i kolorowo. Na początku dzieci oglądały film edukacyjny „Jak powstaje kredka?”. Następnie odbyła się pogadanka na temat rodzajów kredek. Dzieci opowiadały co lubią najbardziej rysować. Wychowankowie świetlicy wzięli również udział w różnych zabawach z wykorzystaniem kredek. Tworzyli różne kształty oraz układali kredki od najmniejszej do największej. Wspólnie wysłuchaliśmy piosenki pt. „Kolorowe kredki”. Na koniec dzieci wykonały piękne rysunki.

💚 Dzień Tolerancji💚

16 listopada to Międzynarodowy Dzień Tolerancji i w związku z tym dniem w świetlicy szkolnej miały miejsce zajęcia pod hasłem „Jesteśmy tolerancyjni”. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne pt. „Tolerancja”, „Urodziny Maćka, czyli kilka słów o tolerancji”. Treści przedstawione w filmach stały się podstawą do rozmowy na temat tolerancji. Zajęcia miały na celu kształtowanie u uczniów empatii, szacunku oraz akceptacji wobec innych. Uczniowie tworzyli różne hasła oraz plakaty związane z tolerancją. Tego też dnia kolorem przewodnim w naszej szkole stał się zielony. Wspólnie stwierdziliśmy, że „Inny” nie znaczy gorszy, a WYJĄTKOWY💚

DNI TYGODNIA Świetlica I
 ( kl. I-V )
Świetlica II
( kl. VI – VIII )
PONIEDZIAŁEK 7.00-10.30 – M. Garkowska- wyjście po dzieci

7.20-7.40 – B. Szczypecka

10.30-12.50- K.Zdziarski-odprowadzenie dzieci po 5 godz 

13.00-13.15 – B.Żórawska

12.50-15.30 – I.Karolkowska – odprow. dzieci po 7 i 8 godz.

7.20-7.40 – K.Zdziarski

10.20-10.45 – A.Kurach

8.00-9.35-K.Zdziarski

10.45-12.50-M.Garkowska-odprowadz. uczniów po 5 godz.

12.35-12.50 -D.Lewandowska

12.50-13.35-M.Jagodzińska

13.40-14.40 -D.Lewandowska -odprow. uczniów po 7godz.

WTOREK 7.00-14.40- I.Karolkowska-wyjście i odpr. dzieci po 5 i 7 godz.

7.20-7.40- M.Garkowska

13.00-13.15-M.Jagodzińska

14.40-15.30-K.Zdziarski- odprowadzenie uczniów po 8 godz.

7.20-7.40-M.Jagodzińska

8.00-13.35-M.Garkowska-odprow. uczniów po 5 godz

12.35-12.50-K.Zdziarski

13.40-14.40-M.Jankowski-odprowadzenie uczniów po 7

ŚRODA 7.00-8.00-K.Zdziarski-wyjście po dzieci

7.20-8.45-M.Jankowski

8.50-10.30-D.Lewandowska

10.30-11.30-M.Garkowska

13.00-13.15-M.Kopka

11.30-15.30-I.Karolkowska-odprowadzenie uczniów po 5,7 i 8

7.20-7.40-M.Garkowska

8.00-12.35-A.Kurach

12.35-12.50-M.Jankowski

12.35-13.35-K.Wojtas-odprowadzenie uczniów po 5 godz.

13.40-14.40-M.Jankowski-odprowadzenie uczniów p 7godz.

CZWARTEK 7.00-7.40-B.Szczypecka

7.20-8.00-M.Jankowski-wyjście po dzieci

8.00-10.00-L.Malinowska

10.00-15.30-I.Karolkowska-odprowadzenie dzieci po 5,7,8

13.00-13.15-E.Jęczarek Dzikowska

7.20-7.40-M.Jagodzińska

8.00-8.45-M.Jagodzińska

8.50-9.35-M.Jankowski

9.35-10.45-K.Zdziarski

10.45-11.30-D.Lewandowska

12.35-12.50-K.Zdziarski

11.30-14.40-M.Garkowska-odprow. uczniów po 5 i 7 godz.

PIĄTEK 7.00-13.10- I.Karolkowska-wyjście po dzieci i odprowadzenie po 5godz.

7.20-7.40-D.Lewandowska

13.00-13.35-M.Jagodzińska

13.35-15.30-M.Jankowski- odprowadzenie dzieci po7 i 8 godz.

7.20-7.40-K.Zdziarski

8.00-11.45-K.Zdziarski

11.45-12.45-A.Biernacka

12.35-14.40-K.Zdziarski-odprowadzenie uczniów po 5 i 7 godz.