Wycieczka integracyjna

„Wsi spokojna, wsi wesoła…” 

We wtorek, 6 września 2022 roku uczniowie klas IVA i B, VIIA oraz VIIIC uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Wyjazd ten odbył się w ramach projektu „Kulturalna Szkoła na Mazowszu”.

Muzeum Wsi Mazowieckiej to przepiękny obiekt, w którym jak w soczewce ogniskują się korzenie kultury i tradycji naszego regionu. Skansen, bo tak określane jest to miejsce, pozwala zwiedzającym odbyć wyjątkową podróż w przeszłość i przenieść się w czasy, w których żyli nasi pradziadkowie.

Wszyscy uczestnicy zwiedzając Skansen uczestniczyli w grze terenowej, podczas której,  kierując się wskazówkami zawartymi w instrukcji,  poszukiwali liter do odczytania hasła. Dzięki temu uważnie słuchali przewodników, którzy w swoje opowieści wplatali słowa będące kluczem do rozwiązania zagadki. Uczniowie z zainteresowaniem i ciekawością oglądali wnętrza chat, stare sprzęty gospodarstwa domowego, poznawali realia życia dawnej wsi. Uczniowie klas czwartych uczestniczyli także w zajęciach warsztatowych „W ogródku u babci”, gdzie poznawali rośliny rosnące na łące, w sadzie czy ogródku.

Czas spędzony w tym niesamowitym miejscu był jak podróż w czasie, a kontakt z żywą historią stał się doskonałą możliwością poznania życia naszych przodków.

Może Ci się również spodoba