Dzielni strażacy

W ramach realizowanego programu ekologicznego ,,Mali Ekolodzy” uczniowie klas pierwszych odwiedzili strażaków z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gozdowie. 

Celem wizyty było poznanie pracy strażaków, ich roli dla ochrony środowiska, jak również poznanie najczęstszych przyczyn powstawania pożarów. Strażacy ze szczególnym zaangażowaniem zaprezentowali  wyposażenie wozu bojowego, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych tj. nożyce hydrauliczne, butla tlenowa z maską, kombinezony, węże strażackie, sprzęt medyczny. Pierwszacy wysłuchali opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, dowiedzieli się , że strażacy służą  pomocą także  podczas wypadków i klęsk żywiołowych. Dzieci przez chwilę mogły wcielić się w rolę strażaka, jednak najwięcej  radości sprawiły im próby posługiwania się wężem.

Maluchy miały  również  możliwość z bliska obejrzeć wóz strażacki,  a jego głośny sygnał  alarmowy wzbudził wiele emocji.  Z wycieczki wszyscy wrócili pełni niezapomnianych wrażeń i wiedzy na temat zagrożeń płynących z kontaktu z ogniem.  

Wychowawcy i uczniowie dziękują panom strażakom: Sławomirowi Zarembskiemu, Pawłowi Krasińskiemu, Bogdanowi Górczyńskiemu za ciekawie przeprowadzone zajęcia i miłe przyjęcie.

Opracowały: Agnieszka Biernacka, Beata Świerczewska

 

Może Ci się również spodoba